Šport

Futbal v obci Veľké Dravce má dlhú tradíciu, čomu nasvedčuje aj fakt, že futbalové ihrisko v obci bolo vybudované v roku 1933. Počas jeho histórie sa na ňom odohrali aj ligové zápasy vzhľadom na to, že spĺňalo prísne kritériá ligového futbalu. Futbalové ihrisko tieto kritériá spĺňalo vďaka svojej rozlohe a rovinatosti povrchu, kvôli tomu ho mnohokrát využívali aj ligové futbalové kluby ako napr. Lučenec, Rimavská Sobota, Fiľakovo, Radzovce.
Na spomínanom ihrisku nielen, že sa hrávali ligové zápasy a tréningy, ale dokonca odchovalo Dravčanských futbalistov, ktorí neskôr pôsobili vo vyšších ligových kluboch ako: Babka Štefan – VSŠ Košice, Čányi Tibor, Fukács Ján - LAFC Lučenec, Horváth Alexander - FTC Fiľakovo. Dravčanské futbalové družstvo sa môže tiež popíšiť futbalovým hráčom Fukácsom Jánom, ktorý bol vo futbalovom zväze vedený ako najstarší aktívne hrajúci registrovaný hráč na Slovensku.


V súčasnosti areál futbalového ihriska nevyhovuje požiadavkám medzinárodnej futbalovej organizácie FIFA, kvôli čomu sa Dravčanské futbalové družstvo už nemôže zúčastňovať na futbalových súťažiach. Nevyhovuje preto, lebo je v dezolátnom stave, taktiež nemá sociálne zariadenie, prezliekarne a ani nie je dostatočne oplotené. Vzhľadom na tieto nedostatky sa Dravčanské futbalové družstvo nemôže zúčastňovať na súťažiach a preto sa hráči nemôžu ďalej rozvíjať a sú nútení hrávať v okolitých kluboch.

Vybudovaním futbalového areálu by sa v obci Veľké Dravce vrátilo futbalové povedomie a vytvoril by sa priestor pre mladé talenty, ktoré sa v súčasnosti nemajú kde prejavovať.

Júl 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
meniny má: Daniel

Počasie na Slovensku